| 현주 a întrebat:

De la ce vârstă e recomandat să mergi la sală?

Răspuns Câştigător
| TheBlackCatLifestyle a răspuns:

Poti sa faci sport la orice varsta.La sala poti sa faci mai multe lucruri :fitness,bodybuilding/forta,aerobic,gimnastica, sauna, spinning, kangooo jumps, dansuri etc.La forta de la 16 ani in sus, la restul poti sa mergi oricand happySunt multe moduri de a face sport si cu si fara sala.Bafta!

9 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

S-ar zice ca de la 18 ani ca cica ramai scund sau nu-s ce dar eu m-am dus de la 14 si nu am nici o problema

| invisibleboy a răspuns:

18 ani.

| invisibleboy a răspuns:

Dar eu iti recomand sa faci sex, daca cumva ai trecut de 18 ani, pentru ca pe femei sexul le intinereste, dar sa nu iti dai drumul.

| Marius998 a răspuns:

Duca cum am citit cam la 14-15 ani...

| 2PacKilluminati a răspuns:

La fel ca sexu..de la 18 tongue

| Ionut01 a răspuns:

Nu prea conteaza chiar foarte mult varsta ci conteaza cum te antrenezi
de exemplu daca ridici un obiect mai greu poate sa ti se taseze coloana si nu o sa mai cresti
nu e bine sa faci antrenamente cu greutati deasupra capului pana la 18-20 ani, dar daca te duci la sala si o iei usor cu greutati mici si fara prea mult efort o sa fie totul bine

| k1dutzz a răspuns:

E bine sa incepi de la o varsta mai accesibila depinde de multe dar de obicei la Fete 18 ani si la baieti 16 ani.

| creatza1 a răspuns:

De la 18 ani, deoarece daca incepi de la varsta frageda se taseaza coloana si incetineste cresterea si dezvoltarea oaselor (ramai mai mica de inaltime) sper ca am fost de ajutor big grin :*

| Andra19051998 a răspuns:

Normal e recomandat de la vreo 14 ani pentru ca atunci corpul este mai dezvoltat happy