| sp2 a întrebat:

Din ce creste maai mult masa musculara? din exercitii sau haltere?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai si alea cu haltere tot exercitii sunt.

Si ce NU VOR toti incepatorii sa inteleaga ( de raman niste firavi ) e ca muschii se fac IN BUCATARIE.

MANANCA, mananca, mananca. Si stii ce faci dupa ce mananci de 3 ori? Mai mananca INCA de 2-3 ori, sa ai undeva la 5-6 mese pe zi.

Asta combinat cu un antrenamnet ca lumea ( de 3-4 sedinte / saptamana, exercitii de baza, etc. ) si o sa pui muschi ca lumea.

| Cosmin86 a răspuns:

Dar daca inveti tu sa scrii corect? Sau esti analfabet?

| dyk3yy a răspuns:

Numai cancer stii.

| dyk3yy a răspuns:

Prin exercitii cred ca te refereai la flotari, tractiuni etc. Fa flotari, tractiuni, genulexiuni, dar cel mai bine este sa faci cu haltere si ganetre, sau mai bine te duci la sala. Iti trebuie si o alimentatie corespunzatoare bineînteles.

| loorentzoo a răspuns:

Exercitii sunt toate iar acestea le faci cu haltera sau cu ganterele sau cu scripetii. Pt crestere iti recomand exercitiile libere adica cu gantere si haltere fata cabluri sau alte prostii