| anonim_4396 a întrebat:

E bine daca fac genuflexiuni, abdomene si flotari de 3 ori pe zi, dimineata, seara si la amiaza?

9 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

NU!

| CLCQ a răspuns:

E bine si o data pe zi. Depinde daca faci pentru intretinere sau dezvoltare musculara.

| Pool77 a răspuns (pentru CLCQ):

Nu ti se dezvolta musculatura. Doar in primele 1-2 luni, poate poate ceva se formeaza dar de dezvoltat de loc, faci forta si rezistenta cam atat.

| CLCQ a răspuns (pentru Pool77):

Bineinteles ca se formeaza ceva (mai ales daca n-ai). Exercitiile respective sunt de intretinere si tonifiere.

| Helpmeforfree a răspuns:

Prima data incepe usor, cate trei din fiecare doar o data pe zi timp de trei zile, dupa de doua ori pe zi dimp de trei zile, si dupa aceea cu trei

| Deyutzzu25 a răspuns:

Normal trebuie sa faci 30 de minute de miscare sau exercitii fizice pe zi, dar daca vrei sa slabesti trebuie sa ai si o alimentatie echilibrata.

| Claudiu_Clau_1984_gIBZ a răspuns:

E bine, daca stii ca te tine corpulwinking

| MariaPetr a răspuns:

Daca pana acum nu te-ai ocupat asa mult de ceeia ce apartine de sport mai precis de sala nu incepe dintr-o data deoarece o sa ai o febra musculara de abia o sa te ridici din pat!

| Pool77 a răspuns (pentru MariaPetr):

Destept mai esti, inseamna ca nici de sala sa nu te apuci ca o sa ai febra. Acest sport cu asta vine, febra si durere.