| Expressions a întrebat:

E bine sa iei proteine daca faci sala? Se dezvolta muschii mai usor? Au efecte negative pe viitor?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteinele sunt caramida vieti, nu are ce rau sa-si faca, muschi se dezvolta daca faci sport intens

| Cosmin86 a răspuns:

Proteine ia ORICINE.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, nuci, migdale, caju, linte, naut.

Sper ca mananci 3-4 fripturi pe zi, din cele 5-6 mese ( PROTEINA la fiecare masa, nu fructe si ciorbe ).

Si daca te referi la suplimente ( alea la cutie de la sala ) si alea TOT DIN MANCARE sunt extrase.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Proteinele sunt necesare pentru dezvoltarea muschilor. Nu creaza dependentza. Carnea, soia, albusul de ou sunt proteine. Evita colesterolul, grasimile.

| questsoul a răspuns:

Concentratele proteice nu au efectw negative, doar asigura-te ca (virgula) consumi suficiente lichide zilnic. Potentiale efecte negative precum ingrasare nu sunt cauzate de proteine ci de alimentatie, cand te lasi de orice sport dar consumi(mananci) la fel de multe calorii, te ingrasi. Alimentatia trebuie sa fie proportionala cu tipul de activitate pe care il ai. Daca mananci 3 shaorma pe zi si lucrezi la birou te ingrasi, daca mananci doar un sandwich pe zi su faci alpinism, slabesti. Trebuie sa existe un echilibru intre alimentatie si activitate.

| cCristiannn a răspuns:

Pe viitor au efecte negativa, daca le lasi

| johnny01 a răspuns:

Proteinele- acel shaike proteic - dupa antrenament este esential, pentru recuperare si performante. Sunt sportiv dar nu consum. Sunt constient de importanta si necesitatea unei bauturi proteice. Nimic nu are efecte negative daca exista o moderatie.

| GamerPro a răspuns:

Ba frate eu zic sa cauti aceasta intrebare pe alt sit, aici sunt copi care isi dau cu parerea daca este bine s-au nu.

| Allleexandraa a răspuns:

Nu e bine pentru ca pot sa fie ca drogurile si devii dependent de ele.

| 1Many a răspuns (pentru Allleexandraa):

Alexandra draga mea, de ce vorbesti fara sa stii absolut nimic despre acest lucru?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Allleexandraa):

Serios? Pot sa fie ca drogurile?

Esti doar un COPIL PAMPALAU care isi da si el cu parerea, nu?

| SiLaS a răspuns (pentru Allleexandraa):

Asa ai citit tu pe net sau iti dai cu parerea ca toti copii de pe aici? Stiu ca nu ai nici o treaba cu sportul sau nutritia asa ca nu mai comenta