| LanguageMaster a întrebat:

Este adevărat că majoritatea boxerilor sunt nişte derbedei care se amestecă în conflicte?

Răspuns Câştigător
| Mihαi a răspuns:

Nu cred, am constatat. Majoritatea sportivilor au luat activitatea asta in mare majoritate din lipsuri financiare, nu au scoala, nu au educatie etc. Educatia lor, mai ales cei din sporturile dure inseamna hormoni si competitie cu ceilalti. In afara de astea, de deformatii profesionale ai auzit? Sa mai citez si un unchi de al meu "- Boxul nu e sport, e bataie curata. " Care ajung celebri devin si mari cocalari. Am cunoscut destui sportivi. Ia si cauta cine sunt interlopii din majoritatea oraselor din Ro si te lamuresti.Am dus odata Poli Iasi cu autocarul la un meci, multumesc lui Dzeu ca am scapat si nu am mai vazut asemenea indivizi.

19 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cerceteaza un pic cu ce se ocupa boxerii DUPA cariera sportiva, vei avea o surpriza. E suficient sa te uiti la cei ce au luat titluri.

| LanguageMaster explică (pentru minrest):

Cu ce se ocupă boxerii după carieră?
Spune-mi tu ca să nu mai pierd eu vremea cercetând.

| minrest a răspuns (pentru LanguageMaster):

Pai 8 din 10 mardeiasi pentru clanurile interlope, iar aia cativa mai isteti dealeri pe piata violentei, nu dau exemple ca e mai sanatos.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Toti sportivii sunt derbedei, mai putin sahistii.

| LanguageMaster explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

De ce crezi asta?

| LanguageMaster explică (pentru Mihαi):

1.Vrei să zici că interlopii din majoritatea oraşelor din RO sunt foşti sportivi?
2.Dar apropo, ce ziceai de întâmplarea cu Poli Iaşi?

| Mihαi a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu cred, am constatat. Majoritatea sportivilor au luat activitatea asta in mare majoritate din lipsuri financiare, nu au scoala, nu au educatie etc. Educatia lor, mai ales cei din sporturile dure inseamna hormoni si competitie cu ceilalti. In afara de astea, de deformatii profesionale ai auzit? Sa mai citez si un unchi de al meu "- Boxul nu e sport, e bataie curata. " Care ajung celebri devin si mari cocalari. Am cunoscut destui sportivi. Ia si cauta cine sunt interlopii din majoritatea oraselor din Ro si te lamuresti.Am dus odata Poli Iasi cu autocarul la un meci, multumesc lui Dzeu ca am scapat si nu am mai vazut asemenea indivizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iei dupa ce scrie popescu eugen, atunci toti sunt derbedei. El e cel mai educat. Un comunist frustrat. Merita blocat.

| MarianM009 a răspuns (pentru anonim_4396):

Angel, ai dreptate. Din toate comentariile care sunt mai sus reiese ca toti boxerii sunt niste scursuri ale societatii. Cum naiba nu stiu. Se compara toti pustanii care se ameninta si isi dau pumni pe strada cu adevaratii sportivi care isi dedica 24/24 incercand sa devina mai buni, sacrificandu-se sa ajunga in top. E stiul lor de viata.
Nu asemanati oamenii care isi dedica viata pentru un sport cu pustanii care invata box numai sa-si care pumni pe strada. happy

| LanguageMaster explică (pentru MarianM009):

Ar trebui interzis boxul pentru tinerii sub 18 ani.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Ce spui tu este gresit. Sporturile dure cum sunt astea cu bataie nu trebuiesc interzise. Daca opresti de la posibilitatea de a se manifesta oamenii cu tendinta spre agresivitate / violenta, spre consumarea adrenalinei, ei pot sa-si manifeste aceste inclinatii in societate si devin antisociali pentru ca asa sunt construiti.

| Celcareajuta a răspuns:

Pai gandeste-te si tu ca majoritatea provin din medii destul de ostile.

| LanguageMaster explică (pentru Celcareajuta):

Cum adică provin din medii ostile?

| Celcareajuta a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu au o familie normala, sunt lasati de capul lor, nu au multe acasa, le lipseste educatia. Multi copii ajung asa la box si tot respectul pentru antrenorii care ii feresc de probleme si ii ajuta sa fie pe o directie mai normala.

Răspuns utilizator avertizat
| AnthonyWhite a răspuns:

Depinde cine intreaba

| AnthonyWhite a răspuns:

Boxerii sunt niste caini cam prostii
o rasa care nu e recomandat sa o ai la fel ca si dalmatianul

boxeorii sunt sportivii ce erau majoritari cum ceva timp (ani)

acum majoritatea practica MMA si UFC

| LanguageMaster explică (pentru AnthonyWhite):

Dar crezi că sunt nişte derbedei?
Apropo, ce este UFC?

| Mihαi a răspuns:

Boxul ar trebui sa te disciplineze...

| minrest a răspuns (pentru Mihαi):

Toate povestile astea cu beneficiile aduse caracterului de catre sport sunt legende puse in circulatie de cronicarii sportivi, ca sa isi ridice in slavi obiectul muncii.