| Mirceadumb a întrebat:

Este o restrictiela inaltime in trupele speciale? Am 18 ani, sunt clasa 11 si am 1.70 si 65 kg. Nu sunt fumator si am inceput sa ma antrenez pentru a obtine o conditie fizica mai buna. Ce ziceti, daca peste 1 an voi avea acele probe, pot dobandi intr-un an de antrenamente conditia fizica necesara pentru fortele speciale?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multa lume confunda trupele speciale cu oameni cu muschi mari.In realitate nu este asa.Am 14 ani, 1.70 si 42 kg.In trupele speciale,spre deosebire de Trupele conventionale, conteaza mai mult inteligenta si puterea de decizie rapida, decat muschii, care nu te ajuta prea mult. Sfatul meu : Documenteaza-te mai mult despre trupele speciale ( Ca sa stii ce te asteapta ) si invata la scoala, si incearca sa faci miscare atat cat sa te mentii in forma.E de ajuns pentru varsta asta.E doar parerea mea. FUNDA?

| jakkskfivivikej a răspuns:

Eu unul am facut sala o luna, n-am reusit sa ma tin de ea pentru ca am o distanta prea mare si ma impart greu si scoala, si sala… eu am 63kg si 1.76 cam asa si am vorbit cu intructorul ca in fiecare zi (daca mai tin minte bine si daca nu gresesc) iti trebuie cam 120-150 g de proteina pe zi si proteinele le iei din cele 3 mese din fiecare zi, iar daca respecti aceste mese si gramajul de proteina din fiecare zi, in 6 luni poti pune cam 15-20kg (musculatura). Sper sa te ajute! Bafta multa si succes pe viitor. Si eu vreau sa intru la scoala de subofiteri de la Falticeni (ca jandarm), am auzit ca se castiga foarte bine, mai ales in misiunile din afara!

| sasha898 a răspuns (pentru jakkskfivivikej):

Serios 15-20 kg de muschi in 6 luni si cu 3 mese pe zi? Conform mai multor studii, poti pune 7 kg de masa intr-un an si 10 kg sportivii profesionisti, asta daca te antrenezi corect, maninci corect, te odihnesti corect. Mai documenteazate si tu inainte sa aberezi in halul asta.