| georgeagaboroaie a întrebat:

Eu stiu raspunsul dar vreau sa vad care e mai aproape de adevar- cand a castigat steaua liga campionilor?... raspunsul cel mai amanuntit este premiat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Steaua nu a castigat niciodata Liga Campionilor, a castigat Cupa Campionilor Europeni in 7 mai 1986, 2-0 dupa penaltiuri cu FC Barcelona, la Sevilla, goluri Lacatus si Balint. Duckadam a aparat 4 penaltiuri.
P.S. Daca stii raspunsul de ce ai mai pus intrebarea?

| Alexandru98 a răspuns:

Steaua a castigat in anul 1986 in finala de la Sevilla impotriva Barcelonei, dupa ce Helmuth Duckadam(fostul portar al Stelei) a aparat 4 penalty-uri consecutive