| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

F ac sala de 2luni si folosesc si proteine.Intrebarea este:daca iau proteine ma ingras sau mi se tonifiaza musculatura?(ca dupa mine mai mult mam ingrasat)sper ca am formulat corect intrebareahappy

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteinele nu ingrasa

| alin100 a răspuns:

Poate te referi la SUPLIMENTE cu proteine, care nici aceste nu iti fac rau.Proteinele le gasesti in carne,lapte,branza, oua, nuci etc., care sunt indispensabile vietii.
Proteinele nu ingrasa, ci grasimile.Proteinele formeaza cel mai bine fibra musculara.

| BengaMihai a răspuns:

Nu te lua dupa cantar fiindca poate iti arata mai mult din motivul ca ai luat masa musculara si bea multe lichide pentru. a nu afecta rinichii cu proteinele!

| Florea_Catalin_1997 a răspuns:

Pai depinde in ce interval ai luat proteinele pentru ca sunt ca o sabie cu doua taisuri pentru ca daca iei proteine trebuie sa stai minim 1:30 - 2 ore in sala de forta ca sa se tonifieze muschii si sa nu apara efectul de ingrasare happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florea_Catalin_1997):

Serios? trebuie sa stai minim 1:30 - 2 ore? Cien ti-a zis CRETINITATEA ASTA?

La sala se sta MAXIM 1 ora, indiferent ce iei sau nu.