| GabrielSMG a întrebat:

Fac sala de 1 an si 5 luni si nu sunt bun la skander,adica, in clasa fac skandenberg cu mai multi care nu au nici 25 in brat si ma duc iar eu am 37 in brat.Ce pot face sa fiu mai bun la skandenberg?
Ex:Un coleg m-a dus la skandenberg iar la sport a trebuit sa facem tractiuni la spate, el a facut de abia 2 si eu fac 30-35 usor, deci ce sa inteleg? laughing
P.S:Sunt doar clasa a10a.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Antrenament special de skandenberg... sala nu te ajuta prea mult.

Pentru skandenberg faci izometrie si exercitii de ramat cu priza groasa ( fat gripz sau rolling thunder ).

Dar cel mai bun antrenament ramane skandenbergul efectiv, te duci la un club si faci 1 ora skandenberg cu oameni mai tari ca tine ( dar antrenament, NU meciuri ).

| GabrielSMG explică (pentru Cosmin86):

Mersi,am inteles. Daca vrei sa fi bun intr-un sport trebuie sa-l practici!

| Cosmin86 a răspuns (pentru GabrielSMG):

Exact, e valabil la orice sport.

Ce stil de skandenberg ai? top-roll sau hook?

7 răspunsuri:
| Sl1pKnoT a răspuns:

Cum sa ai 37 in brat si sa faci sala de un an jumate? Eu fac sala de 4-5 luni si am 42 si suna clasa a 11-a. Si din nou. Tu faci sala pentru skandenberg frate?

| GabrielSMG explică (pentru Sl1pKnoT):

Fiecare creste in masa musculara altfel, depinde ce mananci, inaltimea si cat esti de gras, daca ai 100 de kg normal ca ai 41 in brat... Daca faci sala trebuia sa stii chestile astea happy

| Sl1pKnoT a răspuns:

De fapt am 1.80 si 73 km. Anyway, daca faci sala o faci pentru un corp bine dezvoltat, conditie fizica si sanatate. Daca aia te pun la skandemberg aia e, poate are muschiul incalzit de la masturbarelaughing. Tu poate faci mai multe tractiuni pentru ca ai mai multa finra si lucreaza corpuul tau mai usor, dar poate el lucreaza cu greutate mai mare la spate.

| Mihai442000 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii cu gangtere, eventual si flotari.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihai442000):

Flotari pentru skandenberg?

Alt COPIL MIC care isi da cu parerea.