| Anonigga a întrebat:

Fratiilor, numai stiu ce sa fac....adica sunt slab fac sala de 2 luni si am pus sa zic asa ceva masa pe mine dar problema mea este la picioare si la fund nu sunt definit in zona aia (am grasimi in zona aia ) cum as putea sa ma definesc la picioare si la fund solduri si sa cresc in masa in zona pieptului si bratelor....va rog sa raspunda doar cei care stiu, AJUTOR :"((
PS: NU SUNT GRAS si fac si karate

15 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

In primul rand cand faci definire o faci prin alimentatie nu la sala. Nu poti sa slabesti doar in zona picioarelor, cand faci definire dai grasimea jos de peste tot. Vrei sa cresti in masa si in acelasi timp sa faci si definire? Imposibil.

In 2 luni ai pus masa? Nu cred, in 2 luni esti abia la inceput, eventual in 4-6 luni sa vezi mici schimbari.

| sosostore a răspuns:

Pai daca mergi la sala intreaba instructorul ce fel de exercitii trebuie sa faci pentru a tonifia zonele la care ai nevoie, el stie cum sa te ajute.

| Dannyofficial a răspuns:

Prin antrenamente la sala, fa picioare de 2 ori pe saptamana si alearga si tu seara, nu te grabi si doar ramai perseverent cu timpu ai sa acumulezi rezultatele dorite.

| Anonigga explică (pentru Dannyofficial):

Pai daca fac definire pot sa pun masa?

| Dannyofficial a răspuns (pentru Anonigga):

Normal ca poti sa pui cu timpu, acum incearca sa ti le definesti daca ai zis ca sunt cam mari.

| NDC12 a răspuns (pentru Dannyofficial):

CUM SA FACI PICIOARE DE 2 ORI PE SAPTAMANA? Picioarele sunt o grupa mare, tu le lucrezi de 2 ori pe saptamana? Poate sa puna masa si sa faca definire in acelasi timp? Arata-mi un articol care sa dovedeasca spusele tale.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dannyofficial):

Serios? se defineste si pune masa in acelasi timp?

apuca-te de sah

| Dannyofficial a răspuns (pentru Cosmin86):

El mai vrea si definire si masa in acelasi timp, ie asa de batut in cap incat nici nu mai stie ce isi doreste, si apropo cu sah-u am fost pe locul 3 pe judet asa ca apucate tu de barbud.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dannyofficial):

Perfect, ramai la sah atunci si nu mai recomanda "masa+definire" in acelasi timp.

p.s. : "apucate" se scrie cu cratima. Esti si analfabet cu locul 3 pe judet? Ce ELO ai, -1000?

| Dannyofficial a răspuns (pentru Cosmin86):

Vezi-ti de treaba nu mai vorbi aiurea, daca nu ma cunosti ok? daca te da-i asa Arnold arata o poza cu tine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dannyofficial):

Https://scontent-a.xx.fbcdn.net/......6424_n.jpg

Un mic antrenament de sarbatori ( spate+biceps+antebrat ).

| Dannyofficial a răspuns (pentru Cosmin86):

Da-mi alta ma-i vizibilawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dannyofficial):

Https://scontent-a.xx.fbcdn.net/......2145_n.jpg

E suficient de vizibila sau mai vrei?

Acum sunt la definirea pentru vara, la 1 iunie o sa fiu mai definit.

| DrTrxTr115 a răspuns:

Prin munca, antrenamente si ambitie, bafta! happy

| Anonigga explică (pentru DrTrxTr115):

Mai ajutat enooorm.