| Opincaru_Alexandru_1988 a întrebat:

Gainer: Pro sau Contra?
Foarte multa lume care practica culturismul recomanda gainerele pentru a lua in greutate. Dupa ce m-am documentat mai bine am observat ca in mare un gainer are proteine, foarte multi carbohidrati si creatina. De cele mai multe ori acesti carbohidrati sunt vanduti la supra-pret. Intrebarea mea este: se merita sa dai bani pe un gainer sau mai bine cumpar o proteina din zer, dextroza si creatina?

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Daca iei proteina din zer+dextroza+creatina automat iei din cele mai de calitate altfel nu faci nimic, iar asta te duce peste pretul gainerului, de aceea unii prefera gainerul decat camobinatia respectiva, iesi mai bine in raportul calitate/cantitate/prethappy

| Vladut650 a răspuns:

Eu merg pe gainer.

| Maleok a răspuns:

Baga gainer Serious Mass, din 5.5kg cu mese bogate si antrenament bun pui vreo 10 kg pe tine!