| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am fost seara cu o barca la vreo 10km de plaja si cel care o conducea a zis ca aici daca stii sa inoti sau nu acolo e acelasi lucru. si ma intrebam daca de exemplu la vreo 1km de tarm sari din barca in apa sunt sanse sa ajungi la mal in inot? si daca nu de ce?
funda

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti inotator bun si cu experienta si conditie fizica poti.

Inotatul in mare nu la fel ca cel in piscina sa stii

| KodrutZ a răspuns:

Ai 7 ani, nu? Daca ai mai mult, ma mir cum poti pune o astfel de intrebare. Depinde de conditiile meteo, temperatura apei, si mai ales de antrenamentul tau ca innotator!

| cristimihailov a răspuns:

In mod normal exista niste curenti marini de suprafata in acea zonacare oricum te cam misca de acolo.

Nu este obligatoriu sa existe. Totul este in functie de configuratia locului.

| hydrantmarian a răspuns:

Ca sa innoti 1 km trebuie sa ai ceva fibra pe tine.

| alex144 a răspuns:

Da