| bogdiani20 a întrebat:

Hei am si eu o plobema. am 28 de ani sunt foarte slabut dar am cam pus burta nu stiu din ce cauza e bere etc dar imi sta urat asa cu burta acum ce sa zic am gresime doar la burta si ca sa fug si sa slabesc cred ca as arata mai nasol adica am 57 kg si am 1.70 m. si va da-ti seama vreau sa dau jos decat din burta voi ce sfaturi imi dati?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://adiograsime.ucoz.ro/
intra fa programul de acolo

| BroCkenWiNgS a răspuns:

PAI IN PRIMUL RAND AR TREBUI SA INCERCI CA SA NU MAI LASI GRASIMEA SA SE PUNA(poti bea dupa masa un pahar cu apa la temperatura camerei cu suc de lamaie), nu mai bea bere sau cel putin beadoar maxim 1 pe saptamana...
Fa macar 10 abdomene in fiecare seara sau/si dimineata.
Sper sa iti fie de folos
Bea apa, Cu cat bei mai multa apa, cu atat vei scapa mai repede de grasimea incapatanata din zona abdominala.
Banalul mers pe jos (la slujba sau la piata) e o modalitate grozava de a slabi in zona abdominala. In plus, te umple de energie pozitiva.
Nu sari peste mese, Acest obicei periculos nu a ajutat niciodata la slabit si, mai mult decat atat, n-a facut decat sa creeze probleme serioase de sanatate pe viitor. Atunci cand sari peste o masa rata metabolica scade si arzi mai putine calorii. Pentru a-ti tine corpul intr-un proces continuu de ardere a grasimilor mananca mai multe portii mici pe tot parcursul zilei.
o dieta echilibrata
Dieta ta ar trebui sa contina multe fructe si legume bogate in fibre, precum merele, capsunile, prunele, fasolea, broccoli, morcovii sau conopida. Include si numeroase proteine sarace in grasimi, precum pieptul de pui si pestele, si carbohidrati complecsi, ca orezul brun, graul integral, vegetalele cu frunze verzi, pastele integrale etc.

Spune adio (macar pentru 3 luni) prajelilor, alimentelor de tip fast food, carnii rosii si mancarurilor procesate.