| iuliasss a întrebat:

Hei! Ieri am achizitionat o bicicleta TREKKING de la DHS, marimea 430 cm (17 inch), varianta pentru femei. Acum imi dau seama ca este cam mica masura, intrucat am ridicat destul de mult seaua. Urmatoarea masura disponibila era de 480 cm (19 inch). Initial eu voiam un MTB, dar la fata locului am hotarat sa merg pe un trekking. Pentru un MTB ar fi fost masura buna, dar asta mi se pare cam mica. Eu am 173 cm inaltime. Pentru cei care va pricepeti la biciclete, credeti ca este mica si mai ok era cea de 480? Stiti daca se mai poate schimba?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai mergi la ei si o dai inapoi azi ca maine chiar nu o mai primeste. Nu s-a la barfe ca aici nu schimba nimeni biciclete. Nu vad de ce nu ti-ar schimba-o doar nu e plina de noroi sau indoita. Pe care stai tu bine numai tu stii, la fiecare e diferit, lungimea cracilor mai difera. Pe bicicleta saua se regleaza incat piciorul sa ajunga intins pe pedala de jos, aia care merg cu genunchii in gura sunt habarnisti si fac febra musculara.