| AndreAnn19 a întrebat:

Hei! Mi-am facut abonament la o sala si sincer nu stiu cu ce sa incep, ce program sa-mi fac. Am un program pe zile, gen: Miercuri
-8:Yoga
-9:Steel Training
-10:TRX...

Mai sunt diferite chestii pe aici :ONEKOR,Zumba,Pilates,Fitball, Pole Dancing etc.
E prima oara cand merg la sala si nu stiu mai nimic din toate astea.
Ideea e ca vreau sa-mi modelez corpul si sa ard grasimi.
Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| SaraYang18 a răspuns:

Eu zic ca daca e prima data la sala sa nu incepi din prima cu ore care storc puterea din tine la maxim doar daca vrei neaparat. Incepe cu ore usoare(Zumba, Fitball, Yoga, Pilates) si pe parcurs tot mai grele(OneKor, Steel Training) si intense(TRX, Pole Dancing). De acord. Nu incepe cu Steel Training din prima zi e o clasa intensa de tot. Si crede-ma nici daca tragi prea tare nu e bine ca poate dupa aia faci febra musculara si e nasol crede-ma. Si eu am mers la sala acum 2 ani dar nu ca sa slabesc doar sa fac miscare pe timp de vacanta. Asa a fost doar ca eu m-am pus intentionat cele mai grele ore. Am gandit:"Eh... cat de greu poate fi." si apoi am aflat pe muschii mei dupa 1 ora 30 min ma dureau picioarele de aia am mai coborat scarile. tongue In fine faci cum vrei tu. ☺Mult succes si distractie placuta!

| Hilde31 a răspuns:

Iti recomand Kangoo Jumps si o dieta fara carbohidrati (paine), bea multa apa, mananca fructe si legume, bea un Smootie verde sau un fresh de portocale cu 2 ore inainte si vei slabi si iti vei tonifia corpul automat! Eu am reusit cu Kangoo Jumps 3 ori pe saptamana in 3 luni sa slabesc frumos si sa elimin intr-un mod evident celulita si grasimea abdominala si cea de pe fese! Mult succes!

| Hilde31 a răspuns:

Recomand cu cea mai mare caldura Kangoo Jumps! Este o clasa de aerobic foarte distractiva, arzi multe calorii. Pune-te si pe o dieta nu mega stricta, ci fara paine alba ( doar de secara si putina), fructe, legume si proteine(oua fierte, carne de pui fiarta cu morcovi si muulta apa! ). Eu in 4 luni de zile am slabit frumos, celulita s-a eliminat si sunt multumita de felul in care arat. Kangoo Jumps am practivat la sala de sport 3 ori pe saptamana. Mult succes!