| Maria_Carmen_1998_FqYm a întrebat:

Hei TPU happy Am o intrebare. Vreau sa ma duc la sala. Vreau sa slabesc si sa imi tonifiez corpul. Dar nu stiu ce antrenament ar trebui sa fac si nici nu stiu ce aparate si cum ar trebui sa le folosesc. Ma poate ajuta cineva? Dau funda big grin. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Andreea111890 a răspuns:

Părerea mea, e sa faci mult cardio in jur de 30-45 de minute (bicicleta, banda sau stepper ) eu fac pe stepper pentru ca iti pune in mișcare fie care muschi.Sa slăbești ai putea si afara fara sa dai bani la sala, sa faci un jogging Unde vrei sa te tonifiezi? De asemenea, este important sa elimini din meniu carbohidratii simpli, cum ar fi produsele de patiserie, sucurile, prajelile, cartofii, orezul, painea si pastele. In schimb, consuma alimente care ajuta la cresterea tonusului muscular: quinoa, somon, migdale, stridii, seminte de dovleac si spanac.Un mic sfât scapă de grăsime prin cardio(transpirație) si dupa aia sa te tonifici, bea si multă apa cu lamaie sa elimini toxine. Nu uita 70% e dieta. happy