| Mikasa a întrebat:

Anul acesta voi fi in clasa a-9a, iar din clasa a-4a pana acum am avut scutire la sport din cauza astmului bronsic, credeti ca as mai avea vreo sansa sa fac din nou sport la scoala? Nu sunt complet lipsita de muschi, numai ca mi-e putin greu la alergat si nu prea pot sari mai mult de 1.50 metri... Funda :3

2 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

In opinia mea mai bine nu fa sport la scoala, fa acasa, e mai simplu si fara probleme, nu trebuie sa faci o ora cat ai face normal la scoala, faci cat ai chef. Si "Nu sunt complet lipsita de muschi" e foarte bine zis, ca datorita diafragmei(care este un muschi in interiorul tau) inspiri si expiri, deci fara nici nu se poate laughing

| NicolaeMihai a răspuns:

Pai daca pana acum ai avut scutire medicala pentru problema ta si inca nu poti face sport profesori nu te vor obliga sa faci dar va trebuie cel putin poate sa faci cate ceva fiindca daca nici nu incerci nici nu vei putea vreodata dar cel putin incerca sa faci cat poti sau daca chiar nu poti deloc le spui sa te scuteasca de la ora de sport cu scutire medicala de la medicul de familie. Funda!? big grin happy