| AlyAly524 a întrebat:

Hei TPU eu fac handbal și i-am păsat la o colega și a dat-o la adversari.Toți ne-am supărat pe ea da ea zice ca a dat-o la ei ca acolo în echipă era iubitul ei și fratele ei.E normal? Ce se întâmplă daca nu dădea? Nu se strica nici-o relatie. Dar ea e mai naivă de ea și nu gândește și am vorbit cu ia și i-am zis:
-Alisa și iubitul meu e în echipă adversă și ce crezi, ca-i dau mingea?
Dar cum am mai zis e naivă de ea.Nu știm ce să ne facem cu ea mereu întârzie ca sta cu adverși și no bine și eu întârziere happy
Da ea oră,două noi ne-am saturat de ea.Din vină asta nici bine nu mai învăța și am vorbit cu fratele ei și ia zis să se desparte de iubitul sau Razvan da nu nu nu-mi pasă de scoala așa zice și mi-e nu-mi pasă dacă învăța bine sau nu dar nu mai face nimic bine e înnebunită de iubitul ei.I-am facut cunoștință Alisei cu frații unor prietene, chiar și cu fratele meu -)))).
Ce să mai fac cu ea nu asculta de nimeni.

Răspuns Câştigător
| Claudia333 a răspuns:

Incearca sa o aduci pe calea cea buna. imprieteneste-te mai bine cu ea si tine-o pe langa tine sa invete de la tine cum trebuie sa faca. stabiliti o ora de intalnire inainte de antrenament si mergeti impreuna, asa stii ca nu o sa mai intarzie, explica-i mai clar ca ea joaca pentru echipa voastra nu pentru echipa adversa, vorbeste si cu profesorul vostru daca face asa la fiecare meci sa o mai scoata din teren ca sa bage frica in ea si sa nu mai dea mingea adversarilor. in rest, altceva nu prea ai ce sa faci. e om si poate sa isi ia propriile decizii dar daca zici ca e asa naiva si influentabila incearca sa o influentezi tu pozitiv.happy bafta :*

1 răspuns:
| IonNicolae a răspuns:

Dupa întrebarea asta pot paria ca sunteti in clasa a 4-a... De ce naibi ai vrea sa te asculte? Vrei sa-i fi sefa? Omul este facut sa se guverneze pe propriile lui conceptii si gandiri