| Maya06 a întrebat:

Hei,TPU va rog sa mă ajutati cu niste link-uri sau propriile explicatii scheme de joc si pase pt handbal. Urmeaza sa avem campionat si chiar vreau sa particip.Sunt pe extrema stanga si sunt stângace.Îmi doresc ca fetele sa nu se mai supere pe mn ca nu stiu sa ies la minge si ma încurc foarte mult.Mi-am pierdut încrederea in mine si fiind cea mai înaltă vreau sa fiu si cea mai bună.

1 răspuns:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca esti cea mai inalta inseamna ca postul pe care joci este gresit.
Ar trebui sa joci ca si inter sau centru. Cat despre schemele de joc, trebuie sa iti recapeti increderea in tine si sa joci cu tupeu. Iesi la minge de fiecare data cand ai ocazia si bate-te pentru ea. Daca persisti pe extrema atunci incearca sa fi cea mai rapida. In asa fel vei prinde contraatacuri si vei putea marca mai usor.