| EdyFcsb a întrebat:

Hey salut.Peste cateva zile avem campionat inter-licee la fotbal.Joc extrema dreapta.Sunt tehnic dar nu prea sutez bine.Cum sa-mi maresc precizia si puterea sutului? Fundaa.

Răspuns Câştigător
| Altadata a răspuns:

De obicei daca vrei sa suti precis suti cu latul (interiorul) dar cu latul nu suti tare. Daca vrei sa suti tare dai cu siretul. Eu zic sa iei mingea si sa iti alegi un punct pe care vrei sa il nimeresti. Suti tare cu siretul inspre acel punct doar antrenandute mult o sa reusesti. Eu ies cu prieteni in fiecare sambata la fotbal dar eu cu inca unul venim mai devreme sa mai dam niste suturi la poarta si am inventat un joc care da tare si spectaculos un gol din bara. Si acum aproape toate golurile mele trec pe langa bara sau dau bara happy.
MULT ANTRENAMENT
Succes.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Facand antrenament pe sut. Putere si precizie.

| anonYmZEUS a răspuns:

Daca vrei sa suti bine si puternic trebuie:
-sa suti cu siretul nu cu latul, varful sau exteriorul
-sa stai aplecat putin in fata nu pe spate daca vrei sa nu dai peste
-sa iti alegi un punct pe care vrei sa il nimeresti
-sa faci antrenamente pe sut(cand faci incearca sa dai la colturi)
succes!

| Metallist a răspuns:

In aceste zile tragi tare de tine, te ambitionezi si exerseaza mult
Eu sunt portar si nu prea pot degaja dar in 1 Zi am invatat