| roland2948 a întrebat:

A folosit cineva suplimente de la Naturalplus? Pareri?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Am folosit la 16 ani prima data, acum am 28.

La cat o sa observ efectele? La 100 de ani?

Ai dus tu vreun supliment in laborator sa vezi daca e natural sau nu? Uite ca fostul meu nutritionist a dus.

poti sa te duci sa vizitezi o firma de suplimente, cand vrei tu

20 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Nu mai folosi suplimente manca mai multa carne, banane, si bea mai multa apa
crede-ma doar probleme or sa-ti faca de la o anumita varsta

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Serios? Doar probleme iti fac suplimentele?

Poti argumenta o asemenea ABERATIE?

| roland2948 explică (pentru Cosmin86):

Nu are omul nici o treaba cu suplimentele, comenteaza aiurea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru roland2948):

Legat de subiect... cele de la natural plus : ieftine si proaste. Si indulcite cu aspartam.

Mai bine iei ON, dymatize, muscletech, etc., ceva de top, recunoscut.

De la natural plus ( si redis, etc. ) imi vine sa borasc.

| roland2948 explică (pentru Cosmin86):

M-am gandit Dymatize elite whey. Avand in vedere calitatea, are un pret nu foarte mare.Ce parere ai?

| Cosmin86 a răspuns (pentru roland2948):

E foarte bun, l-am folosit de multe ori big grin

| AdrenalinTm a răspuns (pentru roland2948):

Zici? am luat amino acizi creatina si monster(proteine)si mi-au facut probleme la ficat (sa marit)si ala care s-a bagat in seama aiurea ai fost u

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

Zici? am luat amino acizi creatina si monster(proteine)si mi-au facut probleme la ficat (sa marit)ABERATIE?laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si eu am luat vreo 6 ani si nu am nici pe naiba, am analizele perfecte, ti le arat daca vrei.

Dar vezi tu, eu am luat doar de la firme de TOP, care nu baga chimicale gen Aspartam ca indulcitori.

Am folosit doar Optimum Nutrition, now foods si dymatize.

Exista o gramada de suplimente fara niciun indulcitor ( adica 100 % naturale ), doar ca nu mai au gustul ala de ciocolata dupa care se uita toti copiii.

Si ca fapt divers, carnea iti poate face mai multe probleme decat suplimentele.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

laughingcand ajungi la o alta varsta ai sa vezi diferentele pe moment si eu eram perfect sanatos problemele au aparut dupa un an jumate ce nu am mai folosit si NU EXISTA SUPLIMENTE NATURALE! daca scrie pe ambalaj asta nu inseamna ca e natural! si eu tot de top am folosit pentru ca am vrut efecte "imediate"suplimentele naturale de fapt sunt chimicale nu mai baga botul la tot ce vezi si tot ce se spune

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Aa da si mai ceva aproximativ astea care le zici u naturale iti dau mai mult un efect PLACEBO http://ro.wikipedia.org/wiki/Placebo in caz ca nu sti ce inseamna deci dai bani pe vrajeala:))

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Serios? "NU EXISTA SUPLIMENTE NATURALE!"?

Ce produs ai dus in laborator si a iesit ca nu e natural? Nutritionistul meu a dus mai multe.

Cati ani de sala ai? Si cati ani de nutritie?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

Pretenas zi-mi cei natural la un praf sau la niste pastile? din moment ce e procesat si comprimat o disprut naturaliteteaa, si pe Coca Cola scrie bautura naturala carbogazoasa! laughing si duo la nutritionistul tau sa o duca la laborator sa vezi ca ai sa primesti acelasi rezultat E NATURALA eu cred ca uiti semnificatia cuvantului, si asa ca paranteza nutritionistul tau ce scoala a absolvit? si taim mai zis sunt unele care sunt foart scumpe de obicei alea de top care nu au absolut nici o probleme sunt prafuri biologice care iti dau efect placebo dar nici nu te ajuta prea mult nu vreau sa ma pun sa-ti explic pe categori treburile astea ca te pierd u fa cum sti u si crezi ca tie bine, ce tie bine tie nu inseamna ca pe altii ii ajuta

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si am uitat sa-ti raspund la intrebare de la 14 ani fac sport intr-o echipa cu vreo 9 nutritionisti 3 dintre ei sunt experti, 4 antrenori si acum am 25 si de vreun an m-am lasat de sport deoarece am avut o ruptura de menisc ligamente... sportul care il faceam era un sport DUR si cu antrenamente extrem de epiuzante

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

1. ai putea intai sa inveti sa scrii corect gramatical, ca tu nu stii sa pui o cratima de multe ori

2. ce sport faceai? Eu am 28 de ani si fac skandenberg competitional si antrenamente de strongman.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu scriu cum imi pica mie bine ti-ai dat prea multa importanta sa-ti scriu corectlaughing cred
2 nu fi laudaros strongman nu tea intrebat nimeni
UFC, Strikeforce sau Dream

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Adica esti analfabet.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

laughingiar esti prostlaughing de fapt sunt Dyslexic

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Sportivu paci pe langa ca ocolesti subiectu si ai deviat faci si pe prostu

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Copil pampalau, ma comenteaza el pe mine pe net.

Dispari ma, ia o carte de limba romana

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Am folosit la 16 ani prima data, acum am 28.

La cat o sa observ efectele? La 100 de ani?

Ai dus tu vreun supliment in laborator sa vezi daca e natural sau nu? Uite ca fostul meu nutritionist a dus.

poti sa te duci sa vizitezi o firma de suplimente, cand vrei tu