| nejyangel a întrebat:

Am 14 ani, 180 cm inaltime, 60 kg si vreau sa ma apuc de sala. Vreau sa fac brate si piept in mare parte. As dori niste sfaturi despre niste proteine. Vreau sa arate bine. Buget pana in 300lei. Si cati carbohidrati ar trebui sa aiba respectiva cutie de proteine pe care o iau?

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Mai asteapta ceva ani pana sa iei tu suplimente copile.Toti copii pampalai vor sa ia "proteine" sa se faca mari.Tu pana in 18 ani nu ai nevoie de asa ceva.Tu ce naiba forta ai la 14 ani sa te duci la sala, doamneee.Ce alimentatie ai?

| LaLooxD a răspuns:

Salut! Nu merita sa iei proteine din prima, crede-ma.Intai fa cateva luni de sala, sa prinzi ceva forta, apoi ia si proteine.

| LaLooxD a răspuns (pentru LaLooxD):

Proteinele ti le iei din mancare, fructe, shake-uri, etc. Pana sa ajungi sa iti iei cutii de proteine trebuie sa lucrezi bine la sala.