| FuckTheSystem01 a întrebat:

Am o problema.m-am ingrasat 7 kg intr-un an si am 16 si sunt fata si am cam multe kg ....in fine. vreau sa slabesc foarte mult la maini la picioare la spate deci peste tot dar nu asa tare la abdomen ce imi recomandati? ce exercitii? macar pana incep scoala pana pe 15 septembrie as vrea sa dau jos 10-11 kg e posibil? help me sad

12 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Eu mi-am rupt mana si in 1 luna de ghips am slabit fara sa schimb nimic cam 9 kg si disper...si voi va ingrasati. cum naiba vine asta?
fara dieta, fara sala... vrei sa slabesti uitandu-te pe tavan? orice modificare corporala vine de la dieta...prea multe calorii si te faci balon, prea putine si te faci scandura. logic sau ce?

| varcolaccc a răspuns:

Iti trebuie cardio, si putina tonifiere. Nu poti alege tu locurile in care sa slăbești. Poti sa te duci la terapie cu vacum. Si elimini grăsimea prin urina.

| digital7shady a răspuns:

Exercitiile acasa nu prea sunt pentru slabit, mai mult pentru dezvoltarea muschilor(exceptie facand banda de alergare). Deci, alearga, mergi cu bicicleta, mananca dimineata. Alergatul e cel mai eficient in slabit si daca esti fata iti prinde foarte bine.winking

| FuckTheSystem01 explică (pentru digital7shady):

Fac doar astea si paana pe 15 septembrie pot da jos 10kg?-_- bine acum depinde si de mine, am bicicleta acasa, si haltere de 2kg

| digital7shady a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Cu halterele nu slabesti(desi sunt gantere, bla, bla), depinde si de metabolismul tau. Si mai bine folosesti bicicleta reala decat cea statica, asa nu vei avea distractii. Nu sunt vreun expert, dar cateva colege de clasa au inceput sa alerge si arata foarte bine acum.winking

| FuckTheSystem01 explică:

Nu stiu de ce exercitii sa ma apucthinking

| Goldenboy97 a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

90% alimentatie.
Nu te baza pe exercitii, exercitiile ajuta intr-o mica masura in slabit. Alimentatia este cea care predomina. La sfarsitul zilei trebuie sa fi pe deficit caloric ca sa slabesti. Altfel nu, poate decat chirurgical.
Degeaba alergi tu 7km daca vi acasa si mananci tot felul de alimente care au o densitate calorica foarte mare.
Deci scoate-ti din cap prostiile, si citeste despre alimentatia corespunzatoare pentru slabit.

| Răduca_Claudiu_1998 a răspuns:

Alearga sau incerca sa te duci la sala, cu un antrenor ee mai bine o sa te ajuta foarte mult

| FuckTheSystem01 explică (pentru Răduca_Claudiu_1998):

Ma gandeam sa fac mai mult acasa...

| DixxieMdl a răspuns:

Pai daca te tii serios de treaba si chiar iti impui ca vrei sa slabesti se poate dar eu iti recomand sa faci sala sau miscare dimineata si seara si sa incerci o dieta de exemplu Dieta Ducan dar bine inteles ca daca bugetul nu este mare poti renunta
lla unele alimente

| FuckTheSystem01 explică (pentru DixxieMdl):

Nu e vorba de bugetlaughingdar nu ma pot tine la dietelaughing

| DixxieMdl a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Aaa