| CristianSimionica73Iuliscamaxima a întrebat:

Hey TPU!

Cum pot sa tin mult mingea la picioare ca sa nu mi-o ia nimeni.
Cand primesc o pasa si vreau si eu sa driblez, in 5 secunde mi-au luat mingea de la pizioare.
Ce sa fac pls ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Exista un singur raspuns. Antrenament.
Cumpara-ti o minge si joaca-te cu ea in fiecare zi o jumatate de ora. Invata sa bati pe picior cat de mult poti tu. Asa iti vei dezvolta controlul mingii. Alta varianta nu exista. Dupa ce te descurci mai bine incepe sa te bagi in echipe si sa te joci cu alti copii. Insa antreneaza-te zilnic.

https://www.youtube.com/watch?v=-pPWe8Rjl9U

https://www.youtube.com/watch?v=sYK1G62dAr8

Cel mai important este sa te joci zilnic cu mingea. In fiecare zi. Cel mai important. Sa nu uiti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Antrenamente, multe antrenamente

| Toie_Adrian_1995 a răspuns:

In primul rand mult antrenament.ia-ti o minge si joaca-te singur sa zic sau cu amicii. In al doilea rand trebuie sa-l cunosti pe adversarul din fata ta sa ii ghicesti miscarile, daca e stangaci, dreptaci. E foarte importanta si viteza de reactie atunci cand te trezesti cu mingea si oponentul in fata ta, trebuie sa fii foarte rapid in gandire mai ales si apoi in viteza... sper ca te-am ajutat