| 12437809 a întrebat:

In fotbal iti trebuie talent ca sa joci sau poti sa joci prin multa munca?

12 răspunsuri:
| SoRyNeScku a răspuns:

Stii cum e, degeaba ai talent daca nu-l folosesti.
In principiu, e nevoie de multa munca.

| greyhound a răspuns:

Un jucator de fotbal poate ajunge foarte bun daca munceste mult, dar iti dai seama ca ar fi mult mai simplu daca ar fi avut talent cu carul.
Si sa-ti dau un exemplu - Marica - asta n-a fost vreun mare talent cand era la juniori, a fost tinut in brate si propulsat in fotbal de parinti, dar omul a muncit si si a ajuns bine

| Ibrahimovic a răspuns:

Daca ai talent trebuie sa-l intretii prin munca, asadar sunt de parere ca talentul este esential in fotbal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În urmă cu ceva ani, era nevoie şi de talent. Acum se acceptă orice, nu se mai ţine cont. Poate că de aia a devenit fotbalul în proporţie de 60% atât de plictisitor

| VladGH a răspuns:

Munca, munca, munca. Odata ce poti merge normal, nu ai probleme cu picioarele si poti fuge ca orice om normal talentul nu face nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| LimonadaBaa a răspuns:

Poti si prin multa munca.

| Scremer a răspuns:

Sti vorba aia 1% e talent restul e munca

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

Cred ca ambele. Ai nevoie totusi de putin talent, ca sa iasa ceva. Dar si multa munca.

| CIIPRIANNn a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza daca ai talent, atat timp cat te antrenezi mult/ Totul se poate face prin munca.

| Claudiu1995 a răspuns:

Salut Vali!
Nu iti trebuie neaparat talent dai trebuie sa te antrenez foarte mult si asta nu inseamna ca trebuie sa te antrenezi tu singur NU! antreneazata cu echipa ta pentru ca fotbalul este un joc de echipa nu un joc in care numai unu singur joaca impotriva... (bine intelegi tu laughing ). Oricum eu zic sa joci mult cu echipa ta asa o sa vezi ca o sa devi mai bun JOCUL IN ECHIPA si CUNOASTEREA COECHIPIERILOR este foarte important in fotbal. Spor la joc.

| kenWeLlOo a răspuns:

Ciprian are dreptate nu e nevoie de mult talent dar ai nevoie de creier pentru a intelege ce sa faci, cum sa faci si cand sa faci.Eu joc fotbal de 4-5ani la o echipa si prima data eram printre ultimi ce printre ultimii eram fix ultimul iar acum prin multa munca si multa transpiratie am devenit capitan de echipa