| Vectra1 a întrebat:

Ma duc la sala de o luna si jumatate ( m-am ingrasat 3kg de cand ma duc... am 59-60 acum ).Am vazut niste batoane proteice(nu mai stiu cum se numesc.), costa 4 lei si au ambalajul galben.As incerca sa iau cate un baton d-ala intre mese pe zi. M-ar ajuta cu ceva? As pune masa musculara mai repede? De cate ori sa iau pe saptamana baton d-ala? DAU FUNDA URGENT

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

"59-60" Iti trebuie minim 120grame / zi daca vrei sa cresti in masa musculara!

Iar acel baton cred ca are ~20grame proteine...Nu merita mai bine iti cumperi Proteine Whey
http://www.myprotein.ro/sports-nutrition/impact-whey-protein/10530943.html

| LdeGm a răspuns:

Nu-ti recomand.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LdeGm):

De ce nu, e un mod simplu sa-ti maresti cantitatea zilnica de proteine si carbohidrati.