| Ivanalina123 a întrebat:

Îmi puteti spune si mie un liceu sportiv bun din Bucuresti în care sa se practice gimnastica?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Următoarele licee au avut ( anul acesta, în 2015 ) locuri la gimnastică :
1. Colegiul Tehnic "Anghel Saligny" - gimnastică artistică (fete)
2. Liceul cu Program Sportiv "Mircea Eliade" - gimnastică aerobică

Vezi alte detalii în "Broşura Admiterii 2015" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

Toate cele bune!

| Levelstar a răspuns:

Cred ca Mircea Eliade.
Aurel Vlaicu-profil sportiv

| Florin_Denisov_1978 a răspuns:

Buna. Eu am facut liceul la clasa de sport in Mircea Eliade. Era clasa de volei si eram elevi in clasa care faceam diferite sporturi.