| Mirceadumb a întrebat:

Impinsul din inclinat sau orizonatal cu ganterele antreneaza bine pieptul? care este mai bun. cel din orizontal sau cel din plan inclinat. ma gandesc sa imi iau niste gantere. am acasa de 5 kg, dar sunt prea usoare. fac peste 30 de repetari cu ele. cam ce greutate s-ar potrivi si de unde as putea sa cumpar?

3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Mai bine faci flotari daca te antrenezi acasa pentru piept, iar cu gantherele faci biceps si umerihappy. daca ai si ceva pe care sa faci tractiuni si mai bine

| sasha898 a răspuns:

Eu la dal fac fluturari cu gantere din orizontal si impins din inclinat.