| barajul a întrebat:

La sala, cum atasez discurile pe bara astfel incat pana ce pun discul si in partea cealalta sa nu imi cada bara cu tot cu discuri?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Te referi la piept? Cand pui bara, pui intr-o parte 15kg si cand dai sa mai pui in partea cealalta, pac cade?
Ai vazut ca bara are un fel de oprire. Adica pana unde intra discurile pe ea. Pune bara in suport si impinge discul pana la oprirea respectiva si dupa impinge discul cu tot cu bara pana in piciorul bancii. Dupa care pui aceeasi greutate in partea cealalta si poti sa redresezi bara, ca nu o sa mai cada. happy