| Dzeko18 a întrebat:

Ma puteti ajuta ce tip somatic sunt? Nu am oase groase dar sunt puternice.Nu ma dor cand merg la sala chiar daca fac cu greutati foarte mari.In greutate cresc ( si masa musculara si grasime) numai daca mananc suficient iar daca nu prea mananc slabesc un pic sau raman la acea greutate. Am 1, 75 si undeva pe la 65-66 kg numai stiu sigur

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Si cum mai exact sunt oasele puternice? daca te-ar durea oasele la sala ai avea probleme de sanatate destul de mari. daca mananci putin si te mentii in greutate, sau mananci mult si acelasi lucru esti mezomorf. daca nu ai oasele groase dar nici subtiri tot mezomorf, la inaltimea si greutatea ta tot mezomorf, desi cred ca ai o tendinta mica de ectomorf. eu la 1.73 am 70 kg, cresc greu in greutate, slabesc foarte usor daca nu mananc si sunt mezo-ecto, si ecto desi am oase groase, am incheieturi subtiri. tu esti mezo cu tendinte ecto, dar neglijabil

| Cosmin86 a răspuns:

Incearca sa pui intrebarea pe culturism.ro, la forumul pe acolo.

Aici vad ca ai pus-o de vreo 5 ori, sorry dar nu stim atat de bine