| Mirceadumb a întrebat:

Mi-am pus o bara de tractiune pe perete in casa. din aceea care o cumperi si dai gauri in pereti apoi o prinzi. eu cand faceam la bara din fata bloclui parca era mai usor pentru ca picioarele se duceau putin in fata, aici la cea prinsa de perete picioarele nu se mai duc in fata(se lovesc de perete cum ar veni). La felul cum este ea conceputa, este conceputa special pentru a executa tractiuni corecte? Adica ea nu iese in afara foarte mult astfel incat eu atunci cand fac tractiuni as vrea sa dau picioarele mai in fata dar nu pot pentru ca lovesc peretele, acestea sunt tractiuni corecte?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

In mod normal tractiunile clasice la bara fixa se executa avand corpul drept de la umeri pana la genunchi(daca indoi genunchii si incrucisezi gleznele la spate) sau de la umeri pana la talpi daca nu indoi genunchii) pe tot parcursul efectuarii exercitiului.