| Lissa8 a întrebat:

Nu stiu ce sa imi iau. Skateboard sau penny board?
Care e mai bun si de ce?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Pai totul se rezuma la ce vrei sa faci cu el.

Pennyboardul este mic, usor de transportat, util pentru deplasat prin oras, il poti baga cu usurinta in ghiozdan.

Skateboardul clasic este pentru practicarea sportului skateboardin si nu pentru deplasari prin oras (plimbari) Daca vrei sa te dai pe rampe, sa faci trickuri etc, atunci iti iei skateboard. Daca vrei doar sa te plimbi si sa il transporti usor atunci iti iei pennyboard.

2 răspunsuri:
| florin10000000000000 a răspuns:

Mai bun este penny board pentru ca este mai usor mai rezistent (dupa mine) si e putin mai scump dar e usor de folosit si il poti purta in ghiosdan rucsac sau in ori ce altceva pentru ca e mic si usor, sper ca te-am ajutat. Funda?

| Anatolie_Chilimaru_1981 a răspuns:

Multumesc