| Paix a întrebat:

O intrebare pentru cei care merg la sala si au experienta.
Daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva, mai exact vreau niste proteine pentru masa musculara calitativa, vreau cele mai bune care le stiti!
Si daca mai stiti si un site de incredere adica nu cu contrafacute, sa-mi recomandati.
Multumesc, Respect Bodybuilding!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Megaproteine.ro -> iti iei whey gold de la ON ( optimum nutrition ) sau elite whey ( de la dymatize ).

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Cosmin86):

Au 6g de proteine pe fiecare portie.
tu cand faci recomandari, nu te gandesti si la sanatatea individului?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Adica sub 10%, pe scurt nesemnificativ.

Pai ma gandesc, Whey Gold e avizat FDA, nu contine indulcitori artificiali sau chestii de genul.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici un singur studiu stiintific nu a dovedit ca proteinele din suplimente are vreun efect real, dar in loc sa dai banii aiurea nu mai bine ai trage la fiare din greu http://www.culturism-suplimente.ro/......ri%C5%A3ie
de ce 90% din muschi e apa si nu proteine oare, manca carne multa porc, peste, vita etc

| SergiuBoss11 a răspuns:

Animal pak(cutia galbena) sunt cele mai bune proteine, parerea mea.Nu voi enumera riscurile consumului de proteine,banuiesc ca le stii.
ok,produsul de care ti-am zis,nu este atat de concentrat,nu e nociv pentru anumite organe, pe deasupra, in concentratia lor au toate vitaminele, armurariu, etc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Animal pack are ZERO proteine. E un complex de vitamine, minerale, enzime.

CUM sa fie "cele mai bune proteine", cand nu are DELOC proteine?

| Moonlight15 a răspuns:

Ce a zis Cosmin sunt ok. Sa stii pentru tine, suplimentele in fitness sunt cele mai nesemnificative, mancarea este baza in fitness/culturism. Vezi cum te simti dupa ce le folosesti si pe parcurs te gandesti daca mai achizitioneti sau nu. Bafta!

| Paix explică:

Multumesc tuturor de sfaturi.
Am 19 an si fac de 1 an sala si trag de fiare si ma stradui cu alimentatie bogata in proteine si cat mai diversificata, coreccta.
Dar in ultimu timp am slabit 6 kg! cam foarte mult dau inapoi tot ce am pus?
De aceea apelez la proteine suplimente, astept si alte sfaturi parereri, multumesc.
Respect bodybuilding!

| EdyakaSmoke a răspuns:

Depinde! Ce varsta ai? Si eu fac sala de un an si nu am luat deloc!
Dar daca vrei http://www.culturism.ro/
Incerca pe acolo!