| omulpaiangan a întrebat:

Pareri despre acest program la sala :
luni : piept biceps
marti : spate trapez
joi : umeri triceps antebrat
vineri : picioare abdomen.
Funda.

8 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Nu mi se pare super ok programul, de ce nu mergi pe cel clasic?

Luni - Piept
Marti - Spate
Miercuri - Picioare si abdomen
Joi - Umeri
Vineri - Brate (Biceps, triceps, antebrat)

Daca chiar vrei sa alternezi ziua de piept cu ceva, alterneaz-o cu triceps, iar ziua de spate cu biceps. De asemenea de obicei trapezii intra la grupa umerilor, deci nu vad rostul sa faci trapezi in ziua de spate, tinand cont ca dupa doua zile faci umeri.

| omulpaiangan explică (pentru robijam):

Nu pot face de 5 ori pe saptamana.

| hgcl a răspuns:

Not bad!
Tras cu tras si impins cu impins:
Piept cu triceps (impins)
Spate cu biceps (tras)
Umeri cu trapez(impins&tras)
Picioare cu abdomen si antebrat.
Sper ca m-ai inteleswinking

| omulpaiangan explică (pentru hgcl):

M-am gandit sa fac in cicluri.
O luna sa fac piept biceps, spate triceps, umeri trapez antebrat, picioare abdomen
si cealalta luna sa fac piept triceps, spate biceps, umeri trapez antebrat, picioare abdomen.
Parere?

| hgcl a răspuns (pentru omulpaiangan):

Este bine sa mai schimbi programul, dar nu asa de des. Cand vezi ca stagnezi si nu mai reusesti sa faci nimic, sa mai pui ceva pe tine, atunci "socheaza-ti" muschiul si schimba programul. La fel cum orice om are nevoie de schimbari la fel are si muschiul tau.
Si eu am facut piept cu biceps, dar este cu totul altceva: la piept impingi si la biceps tragi.
Asa ca am schimbat putin, am facut spate cu biceps si am observat o pomapare mult mai buna.
Nu poti sa inveti din raspunsurile noastre, noi toti zicem aici doar ce am observat si noi la noi. La fel trebuie sa faci si tu, sa experimentezi ca sa vezi ce ti se potriveste.

| Hurdea_Darius_2000 a răspuns:

Destul de bine zic eu, atat doar ca daca ai schimba -picioare abdomen cu spate trapez ar fi si mai bine fiinda muschii lucreaza incontinuu si nu prea ti-ai dori ca atunci sa faci febra musculara si la piept si la spate cand respire- in rest foarte bine, ti-as recomanda o doza de apa mineral dupa sport deoarece intareste si face mai puternici muschii. Noroc!

| omulpaiangan explică (pentru Hurdea_Darius_2000):

Asa imi facusem programul. picioare marti..doar ca am uitat sa-l modific!happy

| Hurdea_Darius_2000 a răspuns (pentru omulpaiangan):

Deci nu-mi dai funda.