| Anonim6666644 a întrebat:

Pot avea rezultate daca nu merg la sala? stau foarte departe si nu am timp, sau daca nu iau proteine pudra, nu vor sa imi cumpere desi am 16 anihappy, am gantere de 20 kg reglabile are rost sa fac cu ele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! bineinteles ca vrei avea rezultate..la fel si eu ca tine procedez..cauta exerciti pe net pentru fiecare grupa musuclara si faci cu ganterele,stiu cum este cu parinti,ei cred ca iti fac rau la sanatate proteinele pudra laughing dar sunt un plus care ajuta mult la masa musculara, eu nu iau nimic, sunt natural, nici macar fara suplimente, am progresat foarte mult cu 2 gantere de 20 kg.Dar trebuie sa mananci bine gen: carne lapte oua orez etc, 6 7 mese pe zi, dar la o masa nu mananci pe saturate, mananci cat sa se asimileze proteinele, recomand sa mananci cam la 2 3 ore.Bafta

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde ce mananci si de cat de sanatos este programul de exercitii fizice pe care il faci. Poti si sa te accidentezi urat, sa-ti deformezi coloana, etc. asa ca ai grija ce faci.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce ai? Ai o bara de tractiuni, niste paralele si o haltera reglabila ( nu gantere)?

| lpavel a răspuns:

Binenteles, totul are un inceput iar tu esti acum la inceput! Dupa 3 luni se va vedea ceva pana atunci trage tare big grin Bafta!

| Simion_Robert_1997 a răspuns:

Da sigur ca vor avea efect. Si sa iti spun ceva daca iei proteine fara sala o sa te distrugi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simion_Robert_1997):

Serios? te distrugi de la proteine?

Proteinele se gasesc IN MANCARE, deci toata lumea ar trebui sa se distruga!

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?