| Drimmero a întrebat:

Pronosticuri ceva pentru meciurile din UCL? Cu ce echipa tineti din aceasta competitie/dar asa in general?

Răspuns Câştigător
| CosmiinTezeu a răspuns:

Sa castige cei mai buni big grin

50 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce e aia? happy

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

UCL=Liga Campionilor, este o competitie in care evolueaza cele mai bogate si cele mai bune echipe din Europa, cea mai veche competitie intercluburi si europeana din lume!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Complex... Si e anual sau ceva?

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Da, este anual.Incepand cu anul 1955 pana-n prezent! UEFA(cei care au infiintat aceasta competitie) au un anumit coeficient al tarilor in care au dreptul sa participe in aceasta competitie in numar de x(depinde de coeficientul tarii respective), echipele isi castiga locul in aceasta competitie datorita pozitionarii in campionatul ei sau daca castiga titlul in tara lor. Tarile importante din Europa au coeficientul cel mai mare si trimit cate 3-4 echipe in grupele UCL. E destul de complicat, daca nu te pricepi la fotbal nu prea vei putea face o conexiune!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar nu fac happy Romania face ceva pe acolo?

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Steaua e singura echipa din Romania, sigur ramane si singura care a castiga acest trofeu. Suntem printre cei mai subnutriti aici. Aceasta competitie a fost dominata mai mereu de spanioli, englezi, italieni, olandezi si germani.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Ma asteptam.
Si are loc doar intr-un loc? Adica pe un singur stadion din Europa? Unde mai exact.

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Nu, sunt o groaza de meciuri intr-un sezon de UCL, de exemplu. Sunt fazele preeliminare unde se bat echipele mai slabe sa intre in grupe, din faza grupelor se joaca si acolo 6 etape unde sunt zeci de meciuri, dupa grupe urmeaza alte etape, unde se elimina intre ele. Mai departe de grupe trec echipele de pe locul 1 si 2(sunt 4 echipe intr-o grupa, iar grupele sunt 8). Finala se joaca intr-o singura mansa si se joaca pe un stadion random, ales inaintea inceperii sezonului prin vot.https://ro.wikipedia.org/wiki/Liga_Campionilor_UEFA Uite aici un site!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Damn. Complex mai e fotbalul asta...

| Drimmero explică (pentru DoarBogdan):

Foarte complex, mi-a luat destul de mult timp pana sa invat si sa vad care e treaba cu fiecare competitie, dar intr-un final am vazut cum sta treaba cu el.

| Doub a răspuns:

Barcelona, iuhuuu.

| Drimmero explică (pentru Doub):

M-ati omorat cu Barcelonarolling on the floor)), dar dupa 23 februarie urmeaza ca Arsenalul sa puna capat seriei Barcelonei!

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Când eram mai mică, adoram să mă uit la fotbal, acum mă uit doar la meciurile importante.
Hm, nu m-ar deranja. laughing

| Drimmero explică (pentru Doub):

E bine ca exista si fete microbiste, mai rar cu voi, dar merge! Nici pe mine nu m-ar deranja, Arsenalul are de platit niste polite cu Barcelona!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Hmmm...tii cu Arsenal, pana la urma este o echipa buna tb sa recunosc happy

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Este o echipa foarte buna, este macelarita de accidentari an de an, asta ma oftica. Ii urmaresc de ceva ani, am ajuns sa iubesc echipa asta, cu bune si cu rele.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

În schimb, încă iubesc să joc, chiar dacă sunt genul de persoană care se împiedică pe teren de propriile picioare. Săracii băieţi, mereu când am ocazia îi bat la cap. >_<

Nu doar că sunt microbistă, dar sunt genul ăla de spectator care urlă din toţi plămânii şi pune mult suflet. laughing

| Drimmero explică (pentru Doub):

Microbistul fanatic, mai pe limbajul ''nostru''smug. Asa sunt si eu, iubesc sportul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dap...happy

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Şi eu, chiar mă pasionează.

| Drimmero explică (pentru Doub):

Este foarte frumos ca o fata sa fie pasionata de fotbal, nu prea vezi multe fete sa fie pasionate de fotbal. Fotbalul este un sport mai barbatesc, dar vad ca si fetele il adora.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Eu una chiar da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Este frumos fotbalul.

| R0R0 a răspuns:

Ai pus o intrebare? laughing))

| Drimmero explică (pentru R0R0):

E a 2-a, nu am dreptul sa pun si eu?smug

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Am zis eu asta?

| Drimmero explică (pentru R0R0):

Eu doar glumeam, nu trebuia s-o iei personal!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

E okwinking
Vina mea!

| Florentina9210 a răspuns:

Vorbind la modul general, echipa mea favorita este Dinamo. De mica m-a pasionat echipa aceasta, aveam si o minge cu cainii rosii, ce mai imi placea sa o bat cu prietenii pe strada. Amintiri... Acum mi s-a luat de footbal, nu mai ma pasioneaza cum o facea o data.

| Drimmero explică (pentru Florentina9210):

Dinamovista, zici? Din Romania am tinut si tin mereu cu Steaua. Steaua si Arsenal reprezinta ''febletele'' mele. Fotbalul nu mai este acelasi, oricum. Sunt multe interese la mijloc, fel si fel de blaturi se fac acum!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Dinamovista pana la moarte! Cum ai zis si tu, nici footbalul nu mai e ce a fost o data. Tocmai de aceea nu ma mai pasioneaza asa de mult.

| Idkidk a răspuns:

Ce să? Ce e aia?

| Drimmero explică (pentru Idkidk):

Este o competitie sportiva anuala.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu zic ca Barcelona castiga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu mare lucru decat din ce retin cand ma uit cu fratemiu la tv laughing
PSG vs Chelsea, Arsenal vs Barcelona, Roma vs Real Madrid habar n-am daca e corect happy. In fine eu tin cu Barcelona laughing

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Este foarte corect ceea ce ai zis. O gramada fete innebunite dupa Barcelona/Real Madrid smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Tin cu Barcelona fiinda e Lionel Messi :X

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Messi mi-a eliminat echipa in 2 sezoane consecutive. Cand a condus Arsenal cu 0-1 la Barcelona acasa, a dat Messi 4 goluri si a batut de unul singur Arsenalul.In 2011, un an mai tarziu a dat golul de 3-1, iar prin golul lui Arsenal a fost out.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce vrei este nr 1 daca nu ma insel. App vad ca iubesti fotbalul la nebunie happy

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Normal ca-l iubesc la 'nebunie', am crescut cu meciurile vazute la Tv. Ramane cel mai iubit sport, totusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barcelona.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Arsenal o sa fie scoasa de Barcelona, pe urma Bayern o va elimina pe Juventus, Real se va chinui putin cu Roma eu astept ca roma sa faca o surpriza, Manchester City se va elimima pe Dinamo Kiev restul nu ma mai intereseaza happy fotbalul este un sport frumos in care se invart multi banii

| Drimmero explică (pentru CosmiinTezeu):

Nu te grabi la Arsenal-Barcelona, eu inca mai am sperante din aceasta dubla-mansa, Arsenal e montata doar pe faptul ca trebuie sa o scoata pe Barcelona, au o polita de platit cu ei. Realul se va chinui doar la Roma, pe Bernabeu ii rupe in 2. Juventus-Bayern, italienii vor bate acasa sau o sa iasa egal, Bayern nu bate in Italia, dar in Germania se califica Bayern.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Bayern o sa ia Cupa iar big grin dupa ce va juca finala cu Barcelona

| CosmiinTezeu a răspuns:

Da nu ma grabesc doar ca cunosc meciurile astea care vecii sau jucat doar tot intre aceleasi echipe.

| Drimmero explică (pentru CosmiinTezeu):

Am prins si eu o gramada de meciuri, mai ales in UCL, este o competitie plina de surprize. Daca Barcelona a eliminat-o pe Arsenal in 2010 si in 2011 pe Arsenal, inseamna ca trebuie sa o elimine si acum? Arsenal s-a schimbat mult de atunci, Barcelona are acelasi stil de atunci, tiki-taka si un trident nebun, cu ei trebuie sa aiba defensiva grija, daca Arsenal intra cu tupeu cu ei, mi-e ca ii elimina. As vrea totusi sa castige Bayern UCL, daca nu va avea Arsenal vreo sansa la trofeu, bineinteles.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Stiu ca e greu ca vad ca tii cu arsenal dar trebuie sa fim realisti frate. Diferenta este clara eu unu tin cu Bayern de afara si din tara tin cu Steaua, dar sunt realist si vad cum evplueaza lucrurile

| Drimmero explică (pentru CosmiinTezeu):

Nu zic ca Arsenalul este mai buna decat Barcelona, dar nu se stie ce o sa fie. Era perfect daca se juca returul pe Emirates, dar asa Arsenal pleaca usor cu prima sansa pe Emirates, trebuie sa bata acolo, 2-0 este mana cereasca, 1-0 este ideal, doar sa nu marcheze Barcelona. Pe Camp-Nou e care pe care, trebuie sa fie atenta Arsenalul si sa-i blocheze pe MSN, doar asa au sanse teoretic mari.

| Aurel334 a răspuns:

Pai prima echipa cu care tin este Bayern Muchen a doua ar fi Juventus si a treia Barcelona. Oricum Barcelona are sanse de 70% sa ia ucl a doua cred ca ar fi Real Madrid(care n-o suport)
Funda?

| Drimmero explică (pentru Aurel334):

Nu te grabi si tu, o dati voi pe Barcelona favorita, dar ea fara MSN nu prea mai face nimic. 70% sa fie castigatoarea UCL? Nici macar nu s-a jucat dubla-mansa cu Arsenal, Arsenalul nu este alde Levente sau Gijon din Spania, daca Barcelona ii va elimina pe tunari, o face la diferente mici, tunarii nu se vor face de ras, chiar o sa dea o replica pe masura, era perfect daca returul se juca pe Emirates! Mai este cale lunga pana la finala, se pot intampla multe, accidentari si fel de fel de surprize. Nu pot sa-ti dau funda, am dat-o deja, eventual sa-i dau vreun vot.