| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU!
Am 1, 70 m si 50 de kg. Toate bune pana aici. Dar de un timp, mi-a aparut grasime ( colaceii mai pe romaneste) in zona abdomenului, iar pe alte zone nu am nimic, pare ca numai in aceea zona se depune grasimea si nu inteleg de ce.
Ce exercitii as putea face ca sa scap de colaceii din zona abdomenului?

1 răspuns:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut!

Nu o să te ajute în niciun caz exercițiile gen abdomene, crunch-uri etc. Singurul lucru pe care il poti face să scapi de țesutul adipos e sa slăbesti. Iar asta doar prin deficit caloric si doar exerciții cardiovasculare. Îti recomand HIIT Tabata Cardio, 3-4 zile pe saptamana. Succes! big grin