| asdasdasdasdasdsa a întrebat:

Sal TPU, ma numesc Boicea Luigi Constantin si joc fotbal de la varsta de 6 ani, acum am 14. Dar in urma cu un an am facut diabet zaharat tip 1 sad. Ceea ce m-a facut sa nu mai joc fotbal, avand in vedere ca imi place foarte mult eu simt ca trebuie sa ma reintorc pe teren. Dar acum sa ma gandesc si la sanatatea mea eu sa zicem la 7 dimineata am avut o glicemie 297, iar la 10 cand am facut-o iar era 24 straight face. Deci a scazut foarte mult, plus de asta nu ma mai simt asa in forta ca pe vremuri, si ma gandeam ce sa fac sa ma pregatesc singur pana imi revin si dupa sa merg iar la fotbal? P.S : Eram la Gica Popescu, Capitan echipa 98. Sfatuiti-ma si pe mine mai concret, sanatate=Viata armonioasa sau Sport=Bani,Femei, Faima, Etc.

Răspuns Câştigător
| kErTiLLo a răspuns:

Trebuie sa-ti echilibrezi si fotbalul si sanatatea, adica daca tu crezi ca poti juca fotbal si nu ti se agraveaza starea atunci te poti intoarce, totul insa depinde de tine, e decizia ta, eu personal cred ca decat sa fii bolnav si sa ai bani, femei si faima mai bine esti sanatos, odata si odata tot o sa le ai

| asdasdasdasdasdsa explică (pentru kErTiLLo):

Ai dreptate prietene iti dau funda, si sper sa ai noroc sa mai gasesti intrebari de la mine. Ca le fac din proprie initiativa asa banaje ca sa dau funda la cel ce raspunde cel mai bine sau cel ce raspunde vrimu si are un raspuns bun cum esti tu

7 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Pai tu ai diabet infantil avand in vedere varsta ta asa ca se poate vindeca. Sfatul meu asteapta pana te faci bine si apoi baga-te tare pe fotbal

| asdasdasdasdasdsa explică (pentru OnnyMady):

Nu cred ca se vineca chiar daca e infantil(la copii pentru necunoscatori). Pentru ca am tot, ar fi o solutie daca tata cu mama ar face un copil si sa ia celule steam de la el din cordonul ombilical, dar tata cu mama sunt despartiti de 9 ani :]]. Ar mai fi cu o pompa de imi baga singura insulina imi face singura glicemia etc, dar cand dorm trebuie data jos ceea ce nu e bine si etc.

| OnnyMady a răspuns (pentru asdasdasdasdasdsa):

Eu stiam ca se vindeca facand doar injectii cu insulina, cel putin asa am invatat la scoala

| asdasdasdasdasdsa explică (pentru OnnyMady):

Nup nu se vindeca injectile sunt sa iti stapaneasca glicemia sa nu creasca sa dai de alte probleme

| OnnyMady a răspuns (pentru asdasdasdasdasdsa):

In cazul asta ori te apuci de alt sport mai recomandat pentru starea ta cum ar fi inotul sau daca tu crezi ca poti juca fotbal dc nu? Viata e asa scurta ca trebuie traita din plin sfatul meu e sa faci ce crezi tu de cuvinta

| asdasdasdasdasdsa explică:

A da am uitat imi cer scuze cel mai bun raspuns care ma face sa ma duc iar la fotbal sau sa raman linistit va avea Funda!