| Marcelo112 a întrebat:

Sal TPU!
Ma pregatesc sa dau la politie si probabil se stie ca sunt 3 probe sportive:rezistenta, viteza si aruncarea mingii.
Primele 2 nu am probleme, le scot lejer...insa la minge sunt cel mai slab din zona..Arunc cu o minge de 3 kg pentru a ma obisnui cu miscarea si cu ea dau in jur de 6.5-7 m insa acolo trebuie sa dau cu una de 4 kg 7 m.
Am 1.75 si in jur de 66 kg, si daca se poate niste sfaturi de exercitii care sa ma ajute la minge dar ceva ce pot face prin casa fara echipament daca intelegeti. Si fara tractiuni, chiar nu am unde sa fac.

1 răspuns:
| SimonaSimona01 a răspuns:

In fiecare liceu este cate un profesor de sport care ii ajuta pe elevei care vor sa de-a la Academia de Politie.Du-te si te intereseaza.El sau ea te va ajuta cu tot ce iti trebuie dar trebuie sa ai timp si rabdare.Bafta.