| RK0 a întrebat:

Sal,wrestlingul este cu totul regizat?
Dupa parerea mea, da este.Adica aia incaseaza atatea lovituri si nu au nici macar o zgarietura sau vanataie,iar aia de la box,de exemplu,iau doi pumni buni si is gata lesinati pe jos.

Si conflictele dintre wrestleri sunt regizate? De exemplu Triple H cu John Cena,aia sunt dusmani in ring, dar in realitate sunt prieteni?
Vreau sa stiu parerile voastre! Pa.

5 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Sunt sportivi antrenati pentru spectacol. Poate cele mai reale si dureroase sunt proiectarile de pe ring, scari, etc. Sunt antrenati pentru show.

Cel mai dur sport dupa parerea mea ramane MMA sau UFC.

| LimonadaBaa a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

UFC-ul este o divizie cum s-ar spune a MMA-ului.

| RoBByi96 a răspuns:

Ajungi la o varsta cand trebuie sa afli anumite lucruri care iti pot narui anumite iluzii. Precum Mos Craciun nu exista, nici Wrestlingul nu este real, este un serial american de succes pentru copiii

| John16 a răspuns:

In box intr-adevar sunt sanse pentru mai mult sange pentru ca bataia se axeaza mai mult in pumni si picioare insa la wrestling sunt o multme de manevre pe care le poti combina cum vrei tu, in care sunt sanse mici sa provoace sange, la unele lovituri spectaculoase da in slow motion si dupa aceea inca se ridica,"n-au murit", e real

| Costi6 a răspuns:

Wrestlingul e simularea unui sport dur de contact, nimic nu e real, ei au antrenament pentru a exectuta toate manevrele, dar nu lovesc pe bune, daca te uiti atent, o sa vezi ca atunci cand lovesc cu pumnul de multe ori dau pe langa adversar. Feudurile nu sunt reale, e doar kay-fabe, e totul regizat