| AboutBoSsFictiwww a întrebat:

Sall TPU,cum as putea sa fac muschi acasa, adica fara altere sau alte chestii.Doar exercitii.Cum as putea sa fac la:
-piceoare
-bicepsi (maini)
-abdomen (pe burta..patratele)
-------ce axercitii as putea face sa imi dezvolt aceste caractere?

Răspuns Câştigător
| itsdaviddarius a răspuns:

Bumna..incearca reteta mea asa am facut eu si am ajuns in 2 luni de 2 ori dacat eram...30-40 genoflexiuni, 50 de flotari, 100 abdomene si KFC, McDonalds la putere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru itsdaviddarius):

Alt copil pampalau care isi da cu parerea!

19 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La "maini" tricepsul e de 3 ori mai mare decat bicepsul si tu asociezi "biceps" cu maini.

Sincer, iti meriti soarta sa ramai firav.

| AboutBoSsFictiwww explică (pentru Cosmin86):

Tu nu ajuti cu nimic pe aici!
Decat sa insulti lumea si sa o jignesti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AboutBoSsFictiwww):

Cu ce au fost de folos, cu SFATURI TAMPITE?

Ma COPIL MIC, intra pe ORICE site de fitness/culturism si vezi si tu cum cresc muschii.

Vezi si tu de ce antrenamentul ZILNIC e o mare prostie.

Ca sa intelegi SINGUR.

Muschii cresc in zilele de pauza, cu proteinele din mancare ( de-aia sportivii care fac muschi mananca si 7-8 fripturi / zi sau 50 de oua / saptamana, pentru proteina ).

Intai antrenament la rupere, apoi odihna + MULTA mancare.

Si antrenament la rupere = cu greutati din ce in ce mai mari ( maxim 8 repetari ) si NU acasa, acasa NIMENI nu pune muschi.

| AboutBoSsFictiwww explică (pentru Cosmin86):

Tu poate nu pui muschi acasa, eu i-am pus deja!

| Cosmin86 a răspuns (pentru AboutBoSsFictiwww):

Serios? Cate discuri legi de tine cand faci tractiuni? Eu la 92 kg leg 30 kg de mine.

Ia arata COPIL MIC SI FIRAV ce muschi ai pus acasa!

Copii pampalai si firavi, pun ei muschi acasa!

| AboutBoSsFictiwww explică (pentru Cosmin86):

Bai smechere(fraier), eu nu-s de 92-100Kg ca tine, eu am, 35Kg si am 12 ani.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AboutBoSsFictiwww):

Da, cantaresti cat o gantera laughing)

La 35 de kg esti un FIRAV, in niciun caz nu ai muschi.

Copil de 12 ani... acum se explica muuuulte laughing))

Daca stiam ca ai 12 ani, nu ma mai oboseam sa-ti explic.

| AboutBoSsFictiwww explică (pentru Cosmin86):

Du-te dracu, daca vrei sa stii am muschi si cred ca is mai mari decat ai tai!

| Cosmin86 a răspuns (pentru AboutBoSsFictiwww):

Eu fac incheietura cu 40 kg, uite aici :

https://www.youtube.com/watch?v=UhlKBKgcaZs

Deci tu+ inca 5 kg si fac doar din incheietura :)))

Copii firavi, imi explica ei mie ca au muschi!

| AboutBoSsFictiwww explică (pentru Cosmin86):

Daca ala esti tu,laughing))) Ce moaca ai! laughing))

| Cosmin86 a răspuns (pentru AboutBoSsFictiwww):

Moaca moaca, dar bratul de 3 ori cat tine.

Copii pampalai si firavi de 35 kg, comenteaza ei pe net!

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Salutare. Reteta este : 3x10 abdomene/zi la inceput. 3x10 flotari/zi si daca este posibil tractiuni la bara. In timp este indicat sa cresteti numarul de exercitii. Exemplu: 3x20 din fiecare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru nouatigaraelectronica):

Aia e o "reteta" pentru COPII MICI SI FIRAVI care vor sa ramana firavi.

| TudorMontana a răspuns (pentru Cosmin86):

Doar nu am gasit un om intreg la cap dupa atatia copii, vai de mine...

| AboutBoSsFictiwww explică:

Itsdaviddarius si nouatigaraelectronica voi ati fost cei mai de folos!

| laur2000 a răspuns:

Pai la picioare poti face multe genoflexiuni, broscute, sa stai ca si cum ai sta pe scaun numai ca stai in aer si te cronometrezi si mai te uiti pe net.pentru brate multe flotari care te ajuta si pentru piept sau sa stai in pozitie de flotare si in loc sa tii palmele pe sol tii cu tot cu antebrat pe sol si stai acolo cat de tine pe tine corpulsi acesta ajuta la brate, putin picioareledar forteaza abdomenul daca ai bara poti face si tractiuni sau pentru abdomen genunchi sus, si pentru abdomen multe abdomene, bricege, bafta! Funda?

| Alin3 a răspuns:

Man,cum sa facifaci abdomene: te intinzi pe spate, pui mainile la ceafa si incepi sa ridici fara sa misti picioare! e
Cum sa faci muschi cat de cat:Flotari..altceva nu vad ce daca tu nu vrei haltere, gantere