| azoteu2020 a întrebat:

Sall TPU, fac sala de 8 luni am rezultate multumitoare la brate, dar nu inteleg de ce pieptu e asa de incapatanat incat nu vrea sa creasca. A crescut aceste 8 luni insa am impresia ca se poate mai bine, eu fac la bara 4 serii a cate 8 repetari primele 2 serii cu 80 kg si ultimele 2 serii cu 85 de kg, ar trebui sa mananc mai mult sau un sfat ceva tin sa va zic ca am facut sala natural pana acum.

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Aia e. grupa mai slaba in cazul tau. poti incerca sa il faci de 2 ori pe sapt sau sa accepti ca geneticul tau vine cu un piept incapatanat

| Cosmin86 a răspuns:

Doar 4 serii? E cam putin pentru o grupa mare gen piept.

| FitnessTrainer a răspuns:

Fa 3 exercitii a cate 4 serii la piept. Impins pe inclinat, pe orizontal si niste fluturari cu gantere.

| alin1317 a răspuns:

Baga frate : prima serie cu 40 (12 repetari)
A 2-a serie cu 60 (10 repetari)
A 3-a serie cu 80 ( 8 repetari
A 4-a serie cu 85[cate repetari poti]
Dupa fiecare iei pauza 50 de secunde, iar la ultima serie dupa ce bagi cu 85, imediat scoti din ele adica:85(a 4-a serie), 60-40-20-bara goala pana simti ca nu mai poti.
Al doilea exercitiu:bagi gantere pentru partea de sus(depinde ce greutati, eu iti dau un exemplu):
Gantera 30kg- 10 repetari
Gantera 35kg-10 repetari
Gantera 40kg-8 repetari
Iar gantera 45-4-5-6 repetari (depinde cate poti)
Al 3-lea exercitiu: scripete-> 4 serii a cate 15 repetari (greutate mai usoara)
Al 4-lea exercitiu : fluturari (4 serii a cate 12 reletari).
Si ia si lucreaza asa pieptul 2 luni si dupa vezi daca ti-a fost de folos, de pierdut, n-ai ce pierde. O zi buna :-)
+alimentatie buna si somnul de seara, cele mai bune. Bafta!