| Rooobi a întrebat:

Salut, aceasta intrebare e pentru cei ce practica parkour, m-am apucat cu niste prietenii de parkour acum o luna si ceva si iesim odata la cateva zile. Dar nu stim ce miscari pentru incepatori sa mai facem. Ce antrenament ar trebui sa facem? Pentru inceput stim lazy, dash, monkey, kong, reverse, underbar, kash, palm spin, tic tac, turn valut, speed valut, roll. Si cat mai multe chestii pentru incepatori ce ar trebui sa stim.

2 răspunsuri:
| haryH a răspuns:

Cautati un gard cam de 3-4 cm grosime si mergeti pe el.dar sa fie rigid sa nu se miste. astfel o sa aveti un echilibru bun si o sa faceti mai usor parkour

| SRaresG a răspuns:

Incearca arabicul sau frontflip-u eu astea le-am facut la inceput.