| CosminDavid99 a întrebat:

Salut, am 1, 75 -60kg 17 ani si vreau sa ma apuc de ridicat greutati. Am o bara z si 2 gantere. Este recomandat pentru varsta mea?
Daca da vreau cateva sfaturi si cateva exemple de exercitii.
Ar trebui sa imi cumpar si niste proteine?

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Valentin_1999 a răspuns:

E ok daca te apuci de acum, seputea si mai devreme. Ar cam trebui sa iei im greutate cam 10-15 kg, proteinele sunt bune doar daca ai ficatul tare dar de preferat ar fi ca in loc de proteine sa iti faci un regim alimentar mai bogat in asa ceva decat sa o consumi pe cea sintetica.