| QZ_MariusTz_1994 a întrebat:

Salut.Am 11 ani si am 1, 45 metri 37 kg si vreau sa fac muschi si se mi se vada patratelele. Si vreau un program adica luni-piept marti-biceps etc bine intes faxit de voi

Răspuns Câştigător
| Moonlight15 a răspuns:

Presupun ca astea pentru acasa? Esti mic, dar exercitiile cu corpul te vor dezolta.
Luni: Flotari normale 4-5 serii -repetari = pana la extenuare (mrg in functie de 10-15 flotari pe serie, in functie de cate poti ), dupa ce termini flotarile poti sa te apuci de Abdomen :https://www.youtube.com/watch?v=7imngLhcLQA
Ai 3 exercitii, vei face 4 serii la fiecare exercitiu, a cate 20 de repetari pe serie
Prin flotari vei lucra triceps +piept si putin umeri, iar cu acele exercitii tot ce tine de abdomen.
Daca te tine sa le faci tot luni esti tare, uite aici exercitiu pentru biceps : https://www.youtube.com/watch?v=3EDKqGIlkqw,vezi la 0.30
Tine minte fa exercitiile CORECT!(nu inerca sa trisezi in vreun fel)
Marti Poti face aceeasi rutina,scotand exercitiul pentru biceps.
Miercuri Pauza
Joi la fel ca luni,vei lucra tot,abdomen, piept, biceps, triceps
Si Vineri tot ca joi, doar ca fara biceps
Weekend pauza!

| codrutz0000 a răspuns (pentru Moonlight15):

ERA SA UIT, Faci INCALZIRE 8-10 Minute inainte de Antrenament!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Moonlight15):

Mai bine se duce la sala si mananca 4-5 mese consistente pe zi, decat sa faca prostia aia de antrenament.

Cu antrenamentul tau ramane un copil firav, cantarind mai putin decat o gantera.

5 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Din punctul meu de vedere esti cam mic pentru a incepe sa mergi la sala. iar pentru antrenamentul de acasa sunt impotriva deoarece nu poti dezvolta muschii in asemenea mod ca si la sala!
Raspuns la problema ta gasesti pe youtube. Cauta canalul Totul despre steroizi si acolo un culturist profesionist explica pana in cel mai mic detaliu tot ce trebuie sa stii despre antrenament, dieta, masa musculara, etc...

| Moonlight15 a răspuns:

Big like Cosmin rolling on the floor

| QZ_MariusTz_1994 explică:

La incalzire ce exercoti sa fac?