| Alex_6816 a întrebat:

Am 12 ani si vreau ca in timp sa fac un corp bine lucrat cu pectorali si abdomen plat. Fac de cateva luni bune 600 de abdomene fara oprire, iar dupa 100 de flotari in serie a cate 25 de flotari odata...cum ma sfatuiti sa continui?

6 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

600 de abdomene nu e bine fara oprire, trebuie sa faci cu serii si te sfatuiesc sa-ti faci un program pentru antrenament, http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

ideia ie ca daca nu faci cu serii masa musculara se recapata mai greu, doar rezistenta recapati de la prea multe exerciti intr-o serie
Si aica pentru flotari, sunt foarte bune daca respecti http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM level 1

http://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY&feature=related level 2

si nu uita sa ti cont de nutritie mese cu proteine si carbohidrati, ati recomand 1:30 sa mananci dupa antrenament, si cu abdomenele mai bine faci 100 intr-o serie sau 150-200 nu 600. deodata.

| klau95 a răspuns:

Ami dai RAspunsul Castigator pleasebig grin?

| MMihai a răspuns:

Nu trebuie să faci așa multe o dată!
Ai putea să diversifici mișcările!

| VioreL_8246 a răspuns:

Mai bine vezi de ale tale, poate vrei sa arati ca un ciudat la ani astea cu "corpul tau de invidiat" laughing pe la 17 18 sa te apuci! Sau iti ia ochii William Levy... laughing

Răspuns utilizator avertizat
| starmaker a răspuns:

E bine ca te preocupa miscarea si vrei sa arati bine. Doar ca esti prea tanar si visezi prea devreme la un corp de adult bine facut. O sa il ai cu siguranta doar ca trebuie sa iti traiesti adolescenta asa cum e.