| rdr20z a întrebat:

Salut, am 13 ani si fac kickbox de 2 luni si tot la aceeași sala si bjj, dar ma gandesc sa ma apuc de lupte greco romane ca nu stiu parca imi plac mai mult si as vr sa le fac, voi ce ziceți sa ma apuc serios de greco? Ca la kick si bjj am sa mai trec uneori

1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

Depinde ce iti place tie, mai mult..luptele greco-romane, sunt un sport mai fair -play, nu este un sport dur ..am practicat si eu in tinerete, dar din cauza unei fracturi de clavicula, am abandonat, eu urmaresc cu mare placere kickbox ..ma uit mereu si la reluari,imi plac,Atodiresei, fratii Stoica, Adebuy, morosanu etc, nu neaparat in aceasta ordine.