| enemircea39 a întrebat:

Am 14 ani, 1.67m, 65 kg. Cam gras, zic eu. Din vara vreau sa ma apuc de sala, dar pana atunci sa slăbesc.
La vârsta mea, sa iau suplimente alimentare ar fi ok? Sau sa mai aștept pana la 16?
Gen site-ul MyProtein din ce am inteles e bunicel, dar voi ce ziceți?

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu ai voie sa iei astfel de suplimente la varsta ta. Mananca sanatos si e ok. Incearca sa iti alegi sporturi de echipa, pentru ca pe langa miscare inveti ce inseamna spiritul de echipa si fair-playul.

| Cedry2k8 a răspuns:

Du-te la sala de acum, dar nu te duci sa-ti lucrezi muschii, ci ca sa slabesti te duci. Trebuie sa ajungi pe la 56-57kg la inaltimea ta. Cu un antrenor personal rezolvi problema.

| Anonim99876 a răspuns:

Salut. Pentru varsta si înălțimea ta ar trebui sa ai 67kg, dacă vrei să mergi la sală nu trebuie să slăbeşti, fac eşti slab unde se depun muşchii?

| enemircea39 explică:

Mulțumesc mult tuturor.
Acum nu știu cui sa dau funda. laughing

| Andy_Andrea_1996 a răspuns:

La varsta ta nu e prea indicat, seincepe deja cu dificultate la 16 ani, eu nu ti le as recomanda, daca vrei iti faci o dieta, normal costa mai mult caintegratoarele dar mai sanatoasa, destul de complexa pentru cresterea in Massa, sunt pe internet cu programe de antrenament daca nu gasesti pot sa ti-o fac si eu