| Strongman99 a întrebat:

Am 16 ani, 1.85 m inaltime si cantaresc 70 de kilograme.Acum cateva luni aveam 50 de kilograme si m-am apucat de powerlifting, am acumulat foarte multa masa musculara intr-o perioada scurta de timp si am un procentaj scazut de grasime. Dorinta mea este sa acumulez multa grasime, deoarece in powerlifting grasimea este un fel de "combustibil" si ma face mai mare. Spune-ti-mi cum pot sa ma ingras mult si repede!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Vanilla2014 a răspuns:

Nu prea vad cu ce te ajuta grasimea in powerlifting. Din cate stiu eu, muschiul lucreaza, grasimea se depune pe organe si oboseste organismul. Daca nu vrei doar masa musculara, nu ai decat sa urmezi o dieta de ingrasare, ceea ce consider ca nu iti trebuie.