| Ciocoflencea a întrebat:

Salut am 16 ani (aproape 17 ) am 1, 69 inaltime si 55kg aprox. vreau sa ma apuc de sala am un dubiu referitor la inaltime este relativ inregula aceasta? sau cat ar mai trebui sa cresc fizic nu sunt foarte slab.

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Acesta este un mit, cum ca nu mai cresti daca faci sala.

| DiaconitaBianca a răspuns:

Deci pentru a afla ce greutate ar trebui sa ai trebuie sa scazi din inaltime 10 adica
1, 69-10=1,59
Deci nu trebuie sa depasesti greutatea asta
Eu cred ca greutatea ta e destul normala fata de inaltime ar trebui sa ai (55kg-59kg). Daca vrei sa te apuci de sala cred ca e foarte bine pentru ca creste musculatura.

| Sorvas a răspuns:

Nu-ti face griji in privinta inaltimii pentru ca pana la 20-21 esti inca in dezvoltare. Daca te apuci acum de sala (si reusesti sa te tii de ea) este cel mai bun lucru pe care il poti face. Iti sculptezi corpul, te dezvolti frumos si pana la 20 de ani o sa arati fantastic. Ambitie si seriozitate!